fbpx

Altın İĞNE

Altın İĞNE

Altın iğne cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak yüksek frekanslı enerjiyi gönderir altın iğnenin diğer adı Fraksiyonel Radyofrekans tedavisi olarak bilinir. pek çok cilt problemini çözebilen etkili bir tedavi yöntemidir.

Altın iğne sistemi içerdiği radyofrekans enerjisi ile altın iğnenin buluştuğu bir sistemdir. bu sistem birleşerek dokuyu uyarır ve hücreleri harekete geçirir mikro kanallar açarak cildin kendi savunma sisteminin oluşmasını sağlar. Bu sayede ciltte bulunan leke, akne,  sivilce, gözenek ve sivilce izlerini tedavi ederken aynı anda da kolajen ve elastin hücrelerini harekete geçirdiği için kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasını sağlar. En hassas cilde bile uygulanabilen bir tedavi yöntemidir

Uygulama yapıldıktan sonra etkisi 10. gün itibari ile ortaya çıkmaya başlar seans aralıkları 3-4 haftada bir olmak üzere toplam ortalama 3 seans uygulama yeterli görülmektedir. Altın iğne aynı anda da yara izi gibi sorunları, göz altı morlukları, gebeliğe ve kilo alıp vermeye bağlı olan çatlakların bile tedavisinde etkili sonuçlar veren bir sistemdir.

Uygulamayı yapmadan önce uygulama yapılacak alana anestezi etkili bir krem sürülür, cilt temizlenir ucunda altın iğne aparatı olan cihaz ile uygulanır. İşlem sonrasında ciltte oluşan kızarıklıklar 1-2 saat sonra iyileşir, ciltte yüzeysel pullanma ve soyulma oluşur, 10 gün sonunda yenilenmiş bir cilt ortaya çıkar.